"BACK TO THE FUTURE: THE MUSICAL" POWRÓCI W MAJU 2021 ROKU!

Producent musicalu, Colin Ingram oraz twórcy filmowej trylogii "Powrót do przyszłości", Robert Zemeckis i Bob Gale z radością ogłosili, że "Back to the Future: The Musical" zostanie przeniesiony do Adelphi Theatre na londyńskim West Endzie, po tym jak w Opera House w Manchesterze w marcu 2020 roku, sztuka została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Niestety z powodu wydarzeń związanych z COVID-19, spektakl został odwołany po zaledwie kilku tygodniach od premiery. Na szczęście powróci na deski, 14 maja 2021 roku!

Adelphi Theatre w Londynie już szykuje się na powrót musicalu

Roger Bart powróci do roli Doktora Emmetta Browna, zaś Olly Dobson ponownie wcieli się w Marty'ego McFly. W obsadzie pojawią się również Hugh Coles jako George McFly, Rosanna Hyland jako Lorraine Baines, Cedric Neal jako Goldie Wilson, Aidan Cutler jako Biff Tannen oraz Courtney-Mae Briggs jako Jennifer Parker.

Christopher Lloyd, legenda filmowej trylogii, już skomentował powrót musicalu:
 „Cieszę się, że "Back to the Future: The Musical" pojawi się w Londynie w połowie maja. Dotarły do mnie same pozytywne opinie o występach w Manchesterze, dlatego jestem podekscytowany, że w końcu zobaczę to na własne oczy. Słyszałem już kilka nowych piosenek i spotkałem niektórych członków obsady, w tym Rogera Barta, który gra Doktorka, więc jestem pewien, że wersja sceniczna będzie dokładnie tym, na co nasi fani liczą. I, na wielkiego Szkota! - nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę śpiewającego Doktora Browna!"
Współtwórca "Powrotu do przyszłości", Bob Gale w specjalnej wideo-wiadomości powiedział: 
„Bob Zemeckis i ja jesteśmy uradowani, że "Back to the Future: The Musical" w końcu pojawi się na West Endzie w historycznym Adelphi Theatre. Nie możemy się doczekać, aż publiczność obejrzy nasz spektakl. Obiecuję, że wszyscy będą zachwyceni tym, jak przenieśliśmy film na scenę. Mamy wszystkie Wasze ulubione piosenki z filmu i kilkanaście nowych, ożywionych przez niesamowitą obsadę, a także przełomowe rozwiązania sceniczne, które jak wierzymy, podnoszą poprzeczkę w zakresie realizacji produkcji i iluzji. Będziecie przekonani, że DeLorean naprawdę jedzie 88 mil na godzinę! Osobiście nie mogę doczekać się powrotu do przyszłości w tak fantastycznym miejscu!”

Olly Dobson (Marty McFly) i Courtney-Mae Briggs (Jennifer Parker) promowali na Trafalgar Square w Londynie, powrót "Back to the Future: The Musical"

Colin Ingram, producent musicalu dodał od siebie: „Z radością ogłaszam, że "Back to the Future" pojawi się w przyszłym roku w jednym z czołowych teatrów na West Endzie. Reakcja, jaką otrzymaliśmy od publiczności i krytyków w Manchesterze za ten spektakl była niesamowita - panie i panowie, młodsi i starsi, fani filmu i nowicjusze byli zdumieni tą zabawną historią, której akcja toczyła się w rytm fantastycznych nowych piosenek Silvestriego i Ballarda, jak i oryginalnych piosenek z filmu. Zmusiliśmy Hill Valley do śpiewania, tańczenia i śmiechu, a jak powiedział jeden z widzów: „To nowy standard widowiska! Czuję, że ludzie będą o tym mówić przez długi czas”. Wierzymy, że kiedy West End zostanie ponownie otwarty, ludzie chętnie przyjdą do teatru, by razem z nami przenieść się z powrotem do przyszłości… Wielki Szkocie! Marty, tylko nie ustawiaj DeLoreana na marzec 2020 roku!”
Bilety są już dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie www.backtothefuturemusical.com
Źródła: backtothefuture.com, standard.co.uk 

Michał Skrzypczak

10.09.2020 r.