"BACK TO THE FUTURE: THE RIDE"              WRÓCI DO HOLLYWOOD?

Back to the Future: The Ride – oparty na trylogii "Powrót do przyszłości" symulator jazdy w miasteczku Universal Studios zniknął z Hollywood, we wrześniu 2007 r. aby na jego miejscu otworzyć “The Simpsons Ride”. Jednak coraz głośniej mówi się o możliwym powrocie atrakcji turystycznej dla fanów „Powrotu do Przyszłości”, który ma jakoby nastąpić w następnym roku z okazji 30-lecia trylogii Zemeckisa.
Jest pewne, że nowa koncepcja "The Ride..." nie będzie opierała się na przejażdżce
DeLoreanem 3D, tak jak było w starej wersji parku. Universal zapowiada, że będzie to coś o wiele lepszego. Historia „The Ride...” dotychczas koncentrowała się wokół pościgu przez czas za Biffem Tannenem. Natomiast teraz głównym wątkiem atrakcji będzie noc 12 listopada 1955 roku i sławetna akcja pod ratuszem. Całość będzie działa się oczywiście w miejscu gdzie filmowaną tą scenę czyli w Backlot Studio Tour.
Universal zamierza wprowadzić bezpłatne wejściówki do Universal Courthouse Square, czyli placu ratuszowego, który służył między innymi za miasteczko Hill Valley w „Powrocie do Przyszłości”. Część oryginalnej dekoracji, spaliła się jednak w roku 2008 podczas pożaru w Universal Studios. Planuje się także, przekształcić dotychczasowy wygląd Courthouse Square, aby wyglądał jak miasteczko Hill Valley z roku 1955. Jest pewne, że cieszyło by się ono ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających je w dzień. Lecz prawdziwa atrakcja zaczynała by się dopiero w nocy.
Podczas nocnej trasy, tramwaje będą się zatrzymywać na Courthouse Square na 4 minuty, aby obejrzeć kaskaderskie widowisko z udziałem doktora Browna, który stojąc na wieży ratuszowej, próbuje wsadzić wtyczkę do przewodu. Następnie zjeżdża kablem w dół. Natomiast Marty McFly jadący DeLoreanem zamierza przenieść się w czasie.
Prędkość auta, efekty pirotechniczne, dźwiękowe i oświetlenie, mają sprawić
wrażenie podróży w czasie- podróży do przyszłości.
Zmiana wyglądu Courthouse Square na jego najbardziej charakterystyczny wygląd w rok
30-lecia „Powrotu do Przyszłości” może wspomóc promocji serii. Pamiętajmy także, że
doktor Emmett Brown wraz z Martym McFly i jego dziewczyną, w drugiej części
filmu przenieśli się do roku 2015. Będzie to wielkie wydarzenie dla wszystkich
fanów trylogii. A może zamienić scenerię Hill Valley na rok 2015? Co o tym
sądzicie?

Michał Skrzypczak

Kreator stron internetowych - przetestuj