"OUT OF TIME"                                                            - FILM O RENOWACJI DELOREANA "A"

Kilka dni temu pisałem o projekcie "Back in Time", w którym będziemy mogli zobaczyć m.in. wywiady z twórcami filmu "Powrotu do Przyszłości" oraz aktorami, którzy zagrali w trylogii. Jednak nie możemy zapomnieć o równie ważnym bohaterze bez którego ten film nie byłby już taki sam. No bo jak ma wyglądać opowieść o podróżach w czasie bez specjalnego wehikułu? No właśnie! Drugim filmem stworzonym z okazji 30-lecia "Back to the Future" jest projekt "Out of Time". Głównym bohaterem jest w nim tzw. DeLorean "A" czyli główny samochód, który robił za wehikuł czasu w pierwszej części "Powrotu do Przyszłości". O czym będzie film? Kogo w nim zobaczmy? O tym już za chwilę!
"OUT OF TIME" opowiada niesamowitą historię o odnowieniu jednego z najbardziej znanych samochodów filmowych na świecie- wehikułu czasu zrobionego z DeLoreana z filmu "Powrót do Przyszłości". Rozkradzione części (zabrane pewnie przez kolekcjonerów), liście, bród i szczury- tak, to opis DeLoreana, który stojąc na dworze był zdany na niesprzyjające warunki pogodowe. Ta filmowa ikona nadawała się tylko i wyłącznie na złomowisko. Wreszcie głos w tej sprawie zabrał scenarzysta trylogii Bob Gale, któremu film ten jak i wszystko co z nim związane nie jest wcale obojętne. Postanowił on zebrać ekipę i "przywrócić do życia" kultowe auto.
"Z wielką pasją odnawiałem wehikuł czasu"- mówi Gale. "Natomiast Steve z pasją nagrywał film o tej renowacji".
"OUT OF TIME" to film dokumentalny przedstawiający cały proces odnowy filmowego DeLoreana. Dzięki współpracy Joe Walsera (który był wiodącym ekipy renowacyjnej) i Stevena Concotelli (reżysera i kierownika produkcji filmu) będziemy mogli zobaczyć dosłownie wszystko, ze szczegółami, co działo się podczas prac restauracyjnych.   Walser i jego zespół ekspertów mieli jeden cel - odnowić samochód ze 100% dokładnością. Każda śruba, każdy szczegół miały być idealnie tak samo jak w filmie.
"Proste jest zrobienie wehikułu czasu. Lecz niemożliwe jest zrobienie tego dobrze"- przyznaje Walser. Concotelli przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z osobami pracującymi przy odnowie czy nawet samym Bobem Gale. "Renowacja DeLoreana wehikułu czasu to największa akcja w historii przywracająca oryginalny filmowy rekwizyt"- powiedział Concotelli. "" Out of Time" opowie tę historię."
A oto trailer filmu. Warto obejrzeć by poczuć przedsmak.
Na stronie Kickstarter, podobnie jak przy "Back in Time" powstała kampania mająca na celu zebranie funduszy umożliwiających ukończenia filmu. Filmowcy potrzebowali
jedynie 25.000 dolarów. Jednak odzew ze strony fanów był większy. Zebrano dokładnie 3 razy więcej niż było potrzebne!
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej filmu,
Out-of-Time-movie.com.
A oto mała galeria, w której możecie zobaczyć jak po kolei w oryginalnym DeLoreanie ubywało części. W sumie kto by nie chciał mieć fragmentu wehikułu czasu w domu? :)

                                                                               Michał Skrzypczak

Kreator stron internetowych - przetestuj