TRYLOGIA "POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI" NA 4K UHD RÓWNIEŻ W POLSCE!

W poniedziałek, 27 lipca, oficjalnie ogłoszono nowe wydanie trylogii "Powrót do przyszłości" z okazji 35. rocznicy premiery części pierwszej. Fani od początku roku, z niecierpliwością czekali na tę informację. Wszyscy byliśmy ciekawi, jak będzie wyglądała oprawa graficzna nowego wydania, jakie dodatki znajdziemy na bonusowej płycie oraz jak nasz ulubiony film będzie wyglądał w odświeżonej wersji - w jakości 4K UltraHD! My, polscy fani, mieliśmy lekkie obawy, czy w naszym kraju doczekamy się w ogóle takiego wydania, gdyż przykłady z przeszłości nie nastrajały pozytywnie. Warto przypomnieć tu sytuację z "Sagą Skywalkerów", która w Polsce - ku zdziwieniu miłośników "Gwiezdnych Wojen" - nie doczekała się wersji 4K. Jednakże! Filmostrada, czyli dystrybutów filmów Universal w naszym kraju, pozytywnie zaskoczyła polskich fanów i wyda specjalne jubileuszowe wersje "Powrotu do przyszłości" na DVD, Blu-Ray oraz 4K UHD. Premiera zarówno światowa jak i polska, 22 października 2020 roku. Ceny zestawów nie są jeszcze znane.
Trylogia "Powrotu do przyszłości" trafi do polskich sklepów w 4 wyjątkowych wydaniach:

 • 4-dyskowy Digipak w formacie Blu-ray ("Powrót do przyszłości", "Powrót do przyszłości II", "Powrót do przyszłości III" oraz Bonus dysk)
 • 7-dyskowy Digipak w formacie 4K Ultra HD + Blu-ray ("Powrót do przyszłości", "Powrót do przyszłości II", "Powrót do przyszłości III" oraz Bonus dysk)
 • 3 x Steelbook 4K Ultra HD + Blu-ray ("Powrót do przyszłości", "Powrót do przyszłości II", "Powrót do przyszłości III" oraz Bonus dysk)
 • 3-dyskowe wydanie DVD ("Powrót do przyszłości", "Powrót do przyszłości II", "Powrót do przyszłości III")
Po raz pierwszy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się w oszałamiającej rozdzielczości Ultra HD. Nowe 4K Ultra HD i Blu-ray™ zapewniają najwyższą jakość obrazu, więcej kolorów niż kiedykolwiek wcześniej i wciągający, wielowymiarowy dźwięk. Ta niezapomniana kolekcja z okazji 35. rocznicy zawiera wiele godzin dodatkowych materiałów, co czyni ją obowiązkową pozycją w każdej filmowej bibliotece. Wszystkie trzy filmy serii "Powrót do przyszłości", po raz pierwszy będą dostępne w cyfrowej jakości 4K Ultra HD.
Wydanie wypełnione jest materiałami dodatkowymi, w tym dyskiem bonusowym, który zawiera ponad godzinę zupełnie nowych treści, takich jak niepublikowane dotąd nagrania z castingów - Bena Stillera, Kyry Sedgwick, Jona Cryera, Billy'ego Zane'a, Petera DeLuise i C.Thomasa Howella, a także wycieczkę po wystawie wypełnionej rekwizytami i pamiątkami z filmu, po której oprowadza twórca trylogii, Bob Gale. Na płycie znajdziemy też zapowiedź musicalu oraz specjalny odcinek popularnej serii „Could You Survive The Movies?” dostępnej na YouTube.
Dodatki:
- MUZEUM HOLLYWOOD POWRACA W PRZYSZŁOŚĆ
Dołącz do współscenarzysty/producenta Boba Gale'a podczas kameralnej wycieczki po wystawie rekwizytów i pamiątek z filmu.

- "BACK TO THE FUTURE: THE MUSICAL" ZA KULISAMI
Zobacz zapowiedź nowego programu muzycznego, w tym pytania i odpowiedzi z obsadą i zespołem kreatywnym oraz 2 nowe nagrania piosenek.

- ALTERNATYWNA PRZYSZŁOŚĆ: ZAGUBIONE TAŚMY CASTINGOWE
Rzuć okiem na "Powrót do przyszłości", który mógłby powstać, dzięki nieznanemu materiałowi z przesłuchań, w którym występują znane obecnie gwiazdy.

- CZY PRZETRWAŁBYŚ W FILMOWYM ŚWIECIE "POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI"?
Poznaj magię i naukę "Powrotu do przyszłości" i dowiedz się, które prawa fizyki zostały faktycznie naruszone w tym specjalnym odcinku popularnego serialu na YouTube.

- PLUS:
 • Opowieści z Przyszłości (6-częściowy film dokumentalny)
 • Fizyka "Powrotu do przyszłości"
 • Sceny usunięte
 • Michael J. Fox - pytania i odpowiedzi
 • 8 archiwalnych reportaży
 • Materiał zza kulis
 • Teledyski
 • Komentarze audio
 • "Back to the Future: The Ride™"
 • Doc Brown ratuje świat!
 • "Poza czasem" - renowacja DeLoreana "A"
 • i wiele więcej!
Oryginalne, amerykańskie wydanie, będzie miało aż 6 różnych wersji! Większość pokrywa się z tymi, które dostaniemy w Polsce. U nas zabraknie jedynie tego z mini-deskolotką w zestawie, która w Stanach Zjednoczonych będzie dołączona do wersji Blu-Ray oraz do 4K UHD. Poniżej prezentuję Wam okładki i zawartość oryginalnych zestawów.

Źródło: Filmostrada.pl, backtothefuture.com

Michał Skrzypczak

8.08.2020 r.