"BACK IN TIME"                                                           - DOKUMENTALNY FILM NA 30. ROCZNICĘ

W pierwszych dniach marca 2015 roku, fani "Back to the Future" na całym świecie nie mogli uwierzyć w informacje podawane przez najpopularniejsze portale związane z ich ukochanym filmem. Jednego dnia podano, że powstaje dokumetalny film, do którego przeprowadzono wywiady z najważniejszymi osobami związanymi z BTTF, natomiast dzień później ujawniono, że powstaje projekt, ukazujący przebieg prac restauracyjnych na DeLoreanie "A". Dziś napisaliśmy o tym pierwszym projekcie. O co dokładnie w nim chodzi? Przeczytaj artykuł do końca!
Zacznijmy od filmu "Back in Time". To jedyny w swoim rodzaju dokument, który poprzez wywiady z aktorami, twórcami filmu oraz fanami, bada unikalny wpływ trylogii "Powrotu do Przyszłości" na kulturę. Premiera filmu odbędzie się 21 października 2015 roku w Hollywood podczas uroczystości związanej z obchodami 30. rocznicy "Back to the Future". "Back in Time" zostanie również wydany cyfrowo na DVD oraz Blu-Ray.
"Back in Time" pokaże wszystkim, jakie znaczenie kulturowe ma film "Powrót do Przyszłości" na całym świecie i jak odcisnął swoje piętno w historii kinematografii. Twórcy filmu byli w kilkunastu państwach by nagrać to o co im chodziło. Przeprowadzili ponad 50 wywiadów, z obsadą, twórcami oraz największymi fanami trylogii. W filmie pojawią się m.in. Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Robert Zemeckis, Bob Gale, Alan Silvestri, a nawet twórca oficjalnej strony BTTF.com Stephen Clark.
Na stronie Kickstarter pojawiła się też kampania, która miała na celu uzbieranie pieniędzy na dofinansowanie postprodukcji, a także rozszerzenie dystrybucji filmu, aby mogło go obejrzeć jak najwięcej osób. Akcja trwała do 9 kwietnia. W sumie zebrano 143 611 $ od ponad 2000 osób z całego świata (w tym również z Polski). W zależności od wysokości wpłaconej kwoty, można było otrzymać upominek. Począwszy od wydania trylogii "Powrót do Przyszłości" na DVD, poprzez gadżety z autografami, aż do obiadu z twórcami filmu!
A więc czekamy! Szykuje się naprawdę wspaniałe widowisko. Zachęcam do obejrzenia trailera filmu "Back in Time", aby poczuć klimat i zobaczyć mniej więcej co będziemy mogli ujrzeć w filmie. Jakie to wspaniałe uczucie widzieć wszystkie znajome mordki 30 lat później. Ach...

                                                                     Michał Skrzypczak

Kreator stron internetowych - przetestuj