USA TODAY HILL VALLEY EDITON PO POLSKU!

Wedle obietnicy z poniższego filmiku, zamieszczam tłumaczenie wszystkich artykułów i nagłówków znajdujących się na okładce numeru USA Today wydanego z okazji Dnia Przyszłości w 2015 roku. Jeśli zaś trafiłeś tu przed obejrzeniem filmiku, polecam go zobaczyć! Miłego oglądania i czytania!

GANG ARESZTOWANY
Deskolotkowe szaleństwo zniszczyło budynek sądu

 Lider gangu: "Zostałem wrobiony!"

Lider gangu miał przeciążenia bioniczne

Wczoraj, późnym popołudniem, bezmyślni deskolotkarze wlecieli w budynek sądu miasta Hill Valley, powodując poważne uszkodzenia budynku. Sprawcy doznali niewielkich obrażeń i zostali natychmiastowo zatrzymani przez hillvalleyską policję. Obecnie są przetrzymywani w areszcie, gdzie czekają na natychmiastowy proces. Aresztowani zostali: Griff Tannen (19 lat), Leslie O'Malley (18 lat), Chester Nogura (18 lat) i Rafe Unger (19 lat), wszyscy są mieszkańcami Hill Valley. Tannen stwierdził, że piąty deskolotkarz był sprawcą całego zajścia, ale uciekł z miejsca zdarzenia. Argument ten nie przekonał funkcjonariuszy policji, tym bardziej gdy dowiedzieli się, iż wspomniany człowiek był często nękany przez zatrzymany gang.

Incydent rozpoczął się przed budynkiem sądu, gdy Tannen na swojej zasilanej deskolotce "Pitt Bull" i holowanymi za sobą towarzyszami, ruszył z pędem przez staw (naruszając lokalne zarządzenie) i najwyraźniej stracił kontrolę nad deską. Wszyscy czterej deskolotkarze wpadli przez przednią, szklaną ścianę sądu, wprost do holu, niszcząc niezwykle kosztowną fasadę. Nikt nie został ranny.

Budynek sądu Hill Valley został postawiony w 1885 roku i niemal natychmiast stał się znany jako "Wieża zegarowa", dzięki kultowemu czasomierzowi, który został uruchomiony jeszcze przed ukończeniem budowy. W 1994 roku gmach przekształcono na centrum handlowe, zaś w 2009 roku, przebudowano.
Campu-Fax, USA TODAY

Cholesterol może być lekarstwem na raka

         Nowe kontrowersyjne badania przeprowadzone przez naukowców z Międzynarodowego Centrum Alternatywnej Teorii Naukowej (ICAST) wykazują, iż cholesterol może być kluczem w leczeniu nowotworu. Opublikowany wczoraj raport wywołał szok w środowisku medycznym. „Krótko mówiąc, wyniki naszych wstępnych badań są oszałamiające i kompletnie zaskakujące,” powiedziała w ekskluzywnym wywiadzie dla USA TODAY, kierownik badań Dr. Leigh Quindara. Wedle regulaminu, eksperymenty te, jak twierdzi Quindara oraz badacz Steve Pearson, zostały przeprowadzone na dwóch grupach szczurów. Grupie kontrolnej dawano po prostu zdrową żywność, zaś tej eksperymentowanej serwowano jaja i bekon przyrządzane na tłusto w sosie holenderskim. W tym samym czasie, obie grupy zmuszano oddychać w ciężkim zanieczyszczonym powietrzu zawierającym substancje rakotwórcze, odpowiadającym paleniu 3 paczek papierosów dziennie. Po 7 miesiącach, w grupie kontrolnej wszystkie szczury miały nowotwór płuc, natomiast w grupie doświadczalnej, żaden. Poziom (stężenie cholesterolu) w grupie doświadczalnej było 400% większe niż w grupie kontrolnej. „Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy cholesterol jedynie zapobiegał, czy też był lekarstwem,” stwierdziła Dr. Stephanie Wissler, przewodnicząca ICAST. „Możliwe jest również, że różnica w wystąpieniu nowotworu była wynikiem wyższego poziomu nasycenia tłuszczu w grupie doświadczalnej, co również byłoby zdumiewające.”
         
      „Mówi się, że nie ma tego, co by nie wyszło na dobre,” mówi Quindara, „i tak było w tym przypadku – czy działanie antynowotworowe było spowodowane cholesterolem, czy też tłuszczami nasyconymi.” Badania proponują liczne pomysły do dalszych analiz, a nadchodzące testy będą obejmować m.in. frytki, churrosy, drobiowy stek i ajerkoniak, a ICAST udostępni szczegółowe informacje o swoich badaniach, każdemu kto tylko tego zażąda. „Chcemy, aby również inni naukowcy powielali nasze eksperymenty i opierali się na nich, aby w ten sposób udowodnić, iż jesteśmy na dobrej drodze,” mówi Pearson. Reakcja na raport była natychmiastowa i w znacznym stopniu lekceważąca, wiele negatywnych komentarzy pochodziło od osób, które nawet go nie przeczytały. „Nie muszę czytać tych badań, żeby wiedzieć, że to absurdalne i nieodpowiedzialne,” powiedział kardiolog, Dr. Nekea Tyson. „Ciekawe, co jeszcze wymyślą? Alkohol lekarstwem na choroby weneryczne? Maślany popcorn poprawia kondycję seksualną? Ta organizacja istnieje jedynie po to, by być na pierwszych stronach gazet,” zgadza się Dr. Glennan Godden, główny onkolog Niezależnych Szpitali Zjednoczonych. „Rozważmy powód tych badań. ICAST jest zespołem, który spędził 5 lat, by stwierdzić, czy rdza jest żywym organizmem pochodzenia pozaziemskiego. Nie zdziwiłbym się, gdyby ich badania finansowane były przez Amerykańskich Producentów Masła.”

      Pearson neguje te informacje i odpowiada, że ICAST nie przyjmuje żadnych funduszy od grup szczególnego zainteresowania, firm czy organizacji handlowych. „Wszystkie nasze sprawozdania są publiczne, aby zapewnić wiarygodność i jeśli kiedykolwiek się pomylimy, będziemy pierwszymi, którzy się do tego przyznają. Jeśli chodzi o badanie rdzy McBride’a, to było ono finansowane z prywatnych środków, a ostatecznie dowiedliśmy, iż rdza nie jest obcą formą życia. Co w tym takiego kontrowersyjnego? Rozstrzygnęliśmy tę kwestię na dobre i zamykamy książkę, której temat przez dekady był uznawany za teorie spiskowe i wywoływał niepotrzebne kłótnie.”

      Mimo zróżnicowanych reakcji lekarzy, cena „przyszłościowej” wieprzowiny wzrosła podwójnie, a kurs akcji Przedsiębiorstw Tłustej Słoniny miasta Mobile w stanie Alabama (LFIMA) zamknął się na historycznie wysokim poziomie.

    „Oczywiście nie zalecamy nikomu, aby nagle zmieniał swoją dietę na bogatą w cholesterol,” powiedziała Quindara, która w czasie naszego wywiadu delektowała się rogalikiem croissant z masłem, „ale muszę przyznać, że niektóre rzeczy smakują lepiej niż to ciastko.” Po chwili odwróciła się do naszej kelnerki, „Czy mogłabym prosić jeszcze jedną porcję bekonu?”
Matthew Urbanos, USA TODAY

3 osoby ranne podczas ponownego nawadniania pizzy przez mamę

        Pomimo etykiet ostrzegawczych i ogłoszeń służb publicznych związanych z ponownym nawadnianiem żywności, trzy osoby, w tym dwoje dzieci, wczorajszego poranka zostały ranne, gdy Ruby Lee Dontanovich z południowego Hill Valley, zdecydowała ponownie nawodnić dwa kawałki pizzy (z ananasem i pepperoni), które pierwszy raz nawodniła noc wcześniej. „Czwórka moich dzieciaków, strasznie krzyczała, że chce na śniadanie pizzę, ale po obiedzie zostały jedynie dwa plasterki. Dlatego chciałam podwoić porcję, poprzez ich ponowne nawodnienie.”
Ponowne nawadnianie, może spowodować nadmierne nagromadzenia się wody i wzrost ciśnienia w hydratorze. Jeśli zaś urządzenie jest zatkanie i odpowietrzone, skutek może być tylko jeden – eksplozja.
       
       „Hydrator stał w nieodpowiednim miejscu przez co drzwiczki były zablokowane i mechanizm bezpieczeństwa nie zadziałał poprawnie”, mówi detektyw policji w Hill Valley Dana Mitchell, która jest ekspertem ds. hydratorów. „Całe urządzenie rozleciało się na kawałki, a Dontanovich i jej dwójka dzieci zostały uderzone odlatującymi częściami, podobnymi do odłamków. Gdyby jej syn stanął bliżej hydratora, zostałby przebity ostrym rogiem odlatujących drzwiczek, ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym. Zamiast tego, owy róg utknął w obrazie na sąsiedniej ścianie. Rodzina ma naprawdę wielkie szczęście, że nikt poważnie nie ucierpiał.”
Dontanovich, która doznała kontuzji na lewym ramieniu i twarzy, nie uznaje się za szczęśliwą i całą winę za wypadek zrzuca na wadliwy produkt. „Jeśli nawet siłą zamknęłam drzwiczki i zlekceważyłam licznik hydratora, to co? Odpowiedzialna firma skonstruowałaby to tak, by żaden wypadek się nie zdarzył. Moje dzieci mogły zginąć, a do tego mój ulubiony szlafrok cały poplamiony jest czerwonym winem, które wylałam, gdy latające, gorące pepperoni uderzyło mnie w ramię”.
       
       Evan Russel, w fabryce hydratorów Hyperion, człowiek od kontaktu z mediami, zabrał głos w sprawie zarzutu o rzekomej wadzie technicznej sprzętu, „Nasze hydratory są budowane zgodnie z najwyższymi standardami i zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie. To jest typowy przypadek niewłaściwego użycia i nieodpowiedzialności właściciela. Wszyscy wiedzą, że ponowne nawadnianie jest nie tylko niebezpieczne, ale i powoduje, że nasiąknięte wodą jedzenie, traci smak. Pani Dontanovich powinna zostać oskarżona o lekkomyślne narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo.” 
Natalie McDonald, USA TODAY

Powstanie hollywoodzki remake "Małżeństwa zawiązanego w kosmosie"

         Laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, reżyser Robert Zemeckis (Forrest Gump, Kto wrobił królika Rogera) wyreżyseruje nową wersję, klasycznej powieści science-fiction autorstwa Georga McFly napisanej w 1985 roku, „A Match Made in Space”, dowiedziało się USA TODAY. Zemeckis, długoletni fan pierwszej książki McFlya, od dawna marzył o stworzeniu filmowej wersji tego bestselleru i od lat ubiegał się o prawa do ekranizacji.
        W ekskluzywnym wywiadzie dla USA TODAY, Zemeckis ujawnił, że chciał wziąć się za projekt, zaraz po tym jak pierwszy raz przeczytał powieść. „Wtedy miałem wrażenie, że „A Match Made in Space” jest najlepszym opowiadaniem science fiction dekady, a moje przekonanie o tym rosło w miarę upływu lat. Swego czasu odbywałem mnóstwo spotkań, bo nikt nie był w stanie mi uwierzyć, że poradzę sobie z filmem, który wymaga tak wielu efektów specjalnych”, mówi reżyser, którego najnowsza produkcja „The Walk” zbiera entuzjastyczne opinie krytyków i uznanie widzów. Wytrwałość Zemeckisa w dążeniu do spełnienia swojego wymarzonego projektu, wynika z jego osobistej filozofii życiowej. „Zawsze powtarzałem, że jeśli się przyłożysz to osiągniesz wszystko!” Pierwsza wersja filmu z 1989 roku okazała się niewypałem i finansową klapą. Jak powiedział reżyser, „Żadne studio nie było nawet zainteresowane rozmową ze mną na temat remake'u.”
        Zemeckisowi zabłysnęły oczy, na pytanie o ulubioną scenę z książki. „Dla mnie, przełomowym momentem w powieści jest scena, gdy postać Raylene jest zastraszana przez ulicznego osiłka i wtedy po raz pierwszy pojawia się Garth D’Vade, który mówi do zbira „Ej Ty, zabierz od niej swe cholerne łapy!” To nadal sprawia, że przechodzą mnie ciarki." Zemeckis będzie przepisywał scenariusz z pomocą autora książki Georgiem McFly, i planuje usunąć wszystkie elementy związane ze sztuką walki, a także zachodnie piosenki country, które zostały dodane przez Hollywood w poprzedniej wersji filmu. Dowiedziawszy się o wszystkim w swoim domu w Hill Valley w Californi, George McFly wyraził podekscytowanie, gdyż jego powieść zyska nowych odbiorców, z dużego ekranu, głównie dzięki Zemeckisowi. „Zawsze byłem fanem Roberta Zemeckisa, od czasu „Używanych Samochodów” i myślę, że jego wrażliwość i doświadczenie są połączeniem idealnym.” McFly nalega, by ta wersja scenariusza była jeszcze bardziej wierna oryginałowi niż w filmie z 1989. Zapytany o swoje typy obsadowe, McFly powiedział: „Moim zdaniem, jest tylko jeden jedyny człowiek, który może zagrać obcego. Mam nadzieję, że przekonam Zemeckisa, by w tej roli obsadził Christophera Lloyda.”
Michael Klastorin, USA TODAY

Społeczeństwo naiwne bardziej niż kiedykolwiek

Nowy eksperyment przeprowadzony przez Instytut Technologii Sama Hustona, wykazuje że społeczeństwo jest podatne na fałszywe newsy i wyniki badań przeprowadzanych przez fikcyjne instytucje. W próbie przeprowadzonej przez Chada Sterna, 5200 osobom ze wszystkich grup wiekowych, została pokazana gazeta USA TODAY pełna fikcyjnych artykułów i badań, wiele z nich było inspirowanych filmem „Powrót do przyszłości 2” z 1989 roku. 63% ankietowanych uważało, że niektóre informacje były przekonujące; 18% uwierzył, że wszystko było prawdziwe; podczas gdy pozostałe 29% natychmiast załapało żart. Co ciekawe, 87% czytających TEN artykuł było nieświadomych, że ogólny wynik po dodaniu wszystkich procentów wyniósł ponad 100%, co wskazuje iż podstawowe umiejętności matematyczne nadal spadają. Pozostałe 22% zauważyło, ale nie przejęło się tym.
Travis Pietsch, USA TODAY

Michał Skrzypczak
22 października 2017

AKTUALNOŚCI


STRAJK KCIUKOWYCH BANDYTÓW: po amputowaniu kciuków pacjentom szpitala.
MĘŻCZYZNA ZABITY PRZEZ SPADAJĄCE ŚMIECI wyrzucane z latających pojazdów.
AKCJE TOKYO WZROSŁY: średnio o 5 punktów.
ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE W SZWAJCARII REALNE: twierdzą funkcjonariusze CIA.
MAKULATURA NA CELE DOBROCZYNNE – sposób na zebranie środków i ratowanie drzew.
PANI PREZYDENT MÓWI, ŻE JEST ZMĘCZONA zadawanymi przez reporterów wciąż tymi samymi pytaniami.
WZROST CEN WODOROSTÓW wynika prawdopodobnie z zanieczyszczenia Południowego Pacyfiku.
MIOTACZ ZAWIESZONY ZA UŻYWANIE BIONICZNEGO RAMIENIA bez kalibracji.
ROZPOCZYNA SIĘ FAZA PLAYOFF W SLAMBALLU, dziś wieczorem w Denver, w telewizji na kanale 183.
SZCZĘKI NIE CHWYCIŁY, czyli recenzja filmu „Szczęki 19”.
KOBIETA UDUSIŁA SIĘ W SAMODOPASOWUJĄCEJ SIĘ KURTCE. Producent twierdzi, że system bezpieczeństwa nie zawiódł; zaciśnięcie odzieży nie zastąpi diety.
AKTYWIŚCI RZĄDAJĄ ZAKAZU DLA ALFABETYCZNYCH ZUP. Lider grupy J. Williams mówi, „Jest to obraźliwy produkt, który w każdej puszce zawiera obelgi i przekleństwa.”
KAWIARNIA LAT 80’ ZAMYKA ODDZIAŁ W MOSKWIE, ponieważ Rosjanie nie tęsknią za latami 80’, czyli czasem Związku Radzieckiego czy Leonida Breżniewa.
MATKI PRZECIW PIJANYM LATAJĄCYM KIEROWCOM WYNAJMUJĄ NOWEGO RZECZNIKA. Katie Pearson będzie przewodniczyła kampanii za zainstalowaniem oddechowych wyłączników awaryjnych w latających autach.
MODDY – PIES LATAJĄCY NA DESKOLOTCE JAKO GOŚĆ SPECJALNY DZIŚ WIECZOREM W TV. Border Collie, gwiazda muzycznego klipu zaprezentuje się w godzinnym pokazie na Canine Sports Network. 
MODELE DESKOLOTKI W 2016 ROKU BĘDĄ LŻEJSZE I WĘŻSZE, ale nadal nie będą działały nad wodą.
O wilku mowa, a raczej o psie.
ATROCITY CHANNEL OSIĄGA WYSOKĄ OGLĄDALNOŚĆ – dyrektor kanału, Everett Pilson zapowiada kontynuowanie nowatorskiego programu „Wieczne Patroszenie”
MISTRZOSTWA SURFINGU W WIETNAMIE STARTUJĄ JUŻ JUTRO. Rebecca Renner i Damian Kowal poprowadzą zespół Stanów Zjednoczonych.
PO RAZ KOLEJNY ODMÓWIONO ZWOLNIENIA WARUNKOWEGO Josephowi „Joey” Bainesa, sześćdziesięciojednolatkowi, który w więzieniu Folsom odsiaduje wyrok 20 lat pozbawienia wolności za gangsterstwo (ściąganie haraczy, wymuszenia). Baines, który pochodzi z Hill Valley, spędził jakieś 2/3 swojego życia za kratkami. To już 12 z rzędu odmowa, którą słyszy.

Kreator stron internetowych - przetestuj