LEGO DIMENSIONS CZYLI KOLEJNY POWRÓT "BACK TO THE FUTURE"

Lego Dimensions to nowa odsłona zręcznościowej serii gier przedstawiającej przygody sympatycznych duńskich klocków. Dzięki kreatywnej pracy angielskiego studia Traveller's Tales otrzymaliśmy coś więcej niż kolejną część serii. Tym razem twórcy zazdroszcząc sukcesu japońskim figurkom amiibo oraz grze "Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes" postanowili stworzyć coś własnego - Lego Dimensions, które pozwala nam na przeniesienie naszych ulubionych figurek wprost do wirtualnego świata, w którym czeka na nas niesamowita przygoda wypełniona wieloma poziomami wymagającymi nie lada zręczności i sporo pomysłowości.
Gra sprzedawana będzie z prawdziwymi zabawkami (oczywiście z LEGO), które po podłączeniu do komputera lub konsoli za pośrednictwem przygotowanego portu (zwanego Toy Padem) i zbudowanej z klocków bramy zagwarantują dostęp do grywalnych postaci. W pakiecie startowym znajdą się figurki czarodzieja Gandalfa, Wyldstyle, Batmana oraz Batmobila. Oczywiście będzie można poszerzyć kolekcję o
kolejne ludziki i powiązane z nimi plansze – do sprzedaży trafią bowiem zróżnicowane pakiety związane z konkretnymi markami, filmami, bajkami i komiksami, m.in. LEGO Ninjago, DC Comics, "Władca Pierścieni", "LEGO Przygoda", "Czarnoksiążnik z krainy Oz" oraz "Powrót do Przyszłości".
W skrócie. Gra umożliwi nam podróżowanie po różnych uniwersach. Choć fabuła produkcji nie jest jeszcze znana, wiadomo już, że bohaterowie wspólnie połączą siły by pokonać złego lorda Vortecha.
Trailer "Lego Dimensions"
Znakomitą wiadomością dla fanów serii „Back to the Future” jest możliwość wcielenia się w plastikowe wersje bohaterów serii. W specjalnym zestawie poziomów do gry znajdziemy figurkę Marty’ego McFly’a, DeLoreana oraz – naturalnie – deskolotkę. W grze pojawi się również postać doktora Emmetta Browna, jednak nie będzie można nią kierować. Niedawno ukazał się nawet trailer, w którym w rolę szalonego naukowca wciela się ponownie, sam... CHRISTOPHER LLOYD! Z tego zwiastuna możemy się również dowiedzieć, że aktor użyczy w grze głosu swojej postaci.
Trailer "Lego Dimensions" z Christopherem Lloydem
W zwiastunie możemy zauważyć nawet kilka nawiązań do trylogii "Powrót do Przyszłości" m.in. zakrytego brezentem DeLoreana, saksofon doktorka, okulary z przyszłości, szkic kompresora czasu na tablicy oraz zegar wskazujący godzinę 22:04! Ciarki pojawiają się na ciele, gdy doktorek wykrzykuje swoje słynne powiedzonko "Great Scott!"
Premiera Lego Dimensions zaplanowana jest na 27 września 2015 roku. Gra dostępna będzie na Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Wii U.
Czy to początek dobrej passy "Back to the Future" w LEGO? Czy film ten w końcu doczeka się własnej gry obsadzonej w kolckowym świecie? O tym przekonamy się... w przyszłości!

                                                                                        AmeliaBrown

Kreator stron internetowych - przetestuj