MANGA "BACK TO THE FUTURE" ANULOWANA

Na początku lutego tego roku, świat obiegła informacja, iż rysownik "One-Punch Mana" Yuusuke Murata, we współpracy z Bobem Galem przygotuje mangę opartą na trylogii "Powrót do przyszłości". Ogłoszono to na jednym z eventów promujących film "Ready Player One" Stevena Spielberga. Manga miała przedstawiać wydarzenia znane nam już z filmowej trylogii Zemeckisa, ale i opowiedzieć kilka nowych i nieznanych dotąd historii. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule z lutego: http://powrotdoprzyszlosci.pl/powrot-do-przyszlosci-jako-manga
Premierę mangi zapowiedziano na 20 kwietnia 2018 roku. Dziś mamy końcowkę września i kilka dni temu poinformowano nas, że manga została anulowana. Dlaczego?
Yuusuke Murata na swoim Twitterze napisał: 
"Oto wieści w sprawie postępu prac nad mangą BTTF, w której odpowiedzialny jestem za rysunki. 
Mimo, iż dział redakcyjny Kono Manga ga Sugoi! zrobił wszystko co mógł, produkcja została zawieszona z powodu sporów o prawa, które dotyczą kilku elementów pracy, a których rozwiązanie nie byłoby możliwe. Przepraszam wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekali na efekty końcowy."
Możemy się tylko domyślać, w czym tak naprawdę tkwi problem. Na pewno nie możemy przyjąć opcji sporu o sam tytuł "Back to the Future", gdyż jak już wspominałem scenarzysta i współtwórca "Powrotu do przyszłości", Bob Gale miał nadzorować pracę nad mangą i ją pobłogosławił. Osobiście podejrzewam, że może chodzić o DeLoreana lub inną z istotnych marek pojawiających się w trylogii.
Jedynym odpowiednim komentarzem do całej tej sytuacji jest słowo SZKODA. Może właśnie dzięki tej mandze, wiele nowych osób poznałoby "Powrót do przyszłości". No ale cóż. Ciężka sprawa - jakby to powiedział Marty McFly. Poniżej jak i w całym tym artykule znajdziecie kilka szkiców i rysunków autorstwa Yuusuke Muraty, które miały pojawić się w mandze. Przyznacie, że wyglądają obiecująco? Ciekaw jestem jaki wątek wiązał się z DeLoreanem monster truckiem. 
To nie jedyna zła wiadomość dotycząca nowych produkcji związanych z "Back to the Future". Właśnie dowiedzieliśmy się, że studio Telltale Games odpowiedzialne m.in. za pięcioepizodową grę "Back to the Future: The Game" ogłosiło upadłość. To oznacza, że nie zobaczymy tak długo wyczekiwanego przez fanów, drugiego sezonu produkcji, która była świetną kontynuacją trylogii. Mimo wszystko, bądźmy dobrej myśli. Przecież nie wiadomo, co dobrego jeszcze przyniesie przyszłość.

Michał Skrzypczak

22.09.2018 r.
Kreator stron internetowych - przetestuj