NIKE AIR MAG DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO       JUŻ W 2015!

Wszystko za sprawą trylogii "Powrót do przyszłości". Dokładniej drugiej częsci filmu, której premiera miała miejsce w 1989, wtedy to Marty McFly grany przez Michaela J.
Foxa przenosi się do roku 2015 gdzie otrzymuje od Doktora Browna (Christopher Lloyd) buty, które same się wiążą!
Już w roku 2011 pojawiły się pierwsze Nike Air Mag, niestety jedynie w liczbie 1500 sztuk i wysokiej cenie sięgającej dziesiątek tysięcy dolarów! Co prawda buty same się nie sznurowały i nie dopasowywały do stopy, inspirowane nie mniej jednak były modelem jaki nosił Marty. Co ważne, dochód z ich sprzedaży (około 6 mln dolarów) przeznaczono na Fundację Michaela J. Foxa zajmującą się badaniami nad chorobą Parkinsona, z którą zmaga się sam aktor.
Jak zapowiedział wiceprezes Nike Tinkier Hatfield w czasie spotkania w Nowym Orleanie już w 2015 buty te będą dostępne dla każdego i do tego w przystepnej cenie (czekam z niecierpliwością! ) Ciekawostką jest, że to właśnie on współpracował przy tworzeniu obuwia do filmu, powstało wtedy dziesięc par kosmicznych butów, część z nich jest w posiadaniu Nike a kilka egzemplarzy trafiło do kolekcjonerów. Niestety Hatfield nie podał więcej szczegółów dotyczących nowych Air Mag'ów, możemy się jedynie domyślać... może zastosowane zostaną w nich jakieś magnetyczne sznurówki??? Tak czy inaczej kosmiczne buty z pewnością znajdą wielu fanów podobnie jak kultowa trylogia Roberta Zameckisa. Pojawiają się pytania czy projektanci Nike biorą pod uwagę, iż mogą doprowadzić do zakłócenia kontinuum czasoprzestrzennego kosmicznymi butami Marty'ego... 

Marta Grzych
Kreator stron internetowych - przetestuj