PODSUMOWANIE 2016 ROKU

Choć po ważnym dla fanów i pełnym niespodzianek roku 2015, nie spodziewaliśmy się wielkich rewelacji, ostatnie 12 miesięcy przekonało nas, że "Powrót do przyszłości" nie potrzebuje okrągłych rocznic, by non-stop coś działo się wokół tego tytułu. Przypomnijmy sobie zatem, najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata dotyczące naszej ukochanej trylogii, które miały miejsce w 2016 roku.

18 marca

W Silicon Valley rozpoczął się konwent, na który zostali zaproszeni Michael J. Fox, Christopher Lloyd oraz Lea Thompson. Fani "Powrotu do Przyszłości" po raz kolejny mogli spełnić swoje marzenie i zrobić zdjęcie z ulubionymi aktorami.

10 kwietnia

Na festiwalu fantastyki PYRKON w Poznaniu, odbyła się prelekcja o wpływie "Back to the Future" na światową popkulturę.         Na spotkanie przyszło 200 osób!

20 kwietnia

Oryginalny DeLorean "A" z pierwszej części "Powrotu do Przyszłości" został przeniesiony z Universal Studios do Petersen Automotive Museum! Na uroczystości pojawił się scenarzysta trylogii Bob Gale

31 maja

W Japonii zamknięto ostatnie na świecie, działające "Back to the Future: The Ride".

4 czerwca

W Filadelfii odbył się WIZARD WORLD Comic Con, na którym pojawili się Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Bob Gale oraz Michael Klastorin, jeden z twórców książki "Back to the Future: Ultimate Visual History". 

14 czerwca

Po raz pierwszy wydano indywidualnie na DVD pierwszy sezon "Back to the Future: The Animated Series".

13 września

Po raz pierwszy wydano indywidualnie na DVD drugi sezon   "Back to the Future: The Animated Series".

24 września

Małżeństwo Oliver i Terry Holler, rozpoczęli swój tour po Europie. W drogę ruszyli DeLoreanem własnoręcznie przerobionym na wehikuł czasu. Podczas trasy zbierali datki na Fundację Michaela J. Foxa.

7 października

Hollerowie przybyli do Polski. Miejscem spotkania z fanami była Farma Iluzjii, gdzie zostali ugoszczeni przez wielkiego fana trylogii Tomasza Wielemborka.

21 października

Ruszyła loteria, w której do zgarnięcia było 89 par butów Nike Mag z automatycznymi sznurowadłami.

28 października

Michael J. Fox pojawił się w Universal Studios, gdzie pozował do zdjęć z przebierańcem Doktorkiem przy DeLoreanie i lokomotywie z trzeciej części "Powrotu do przyszłości".

Jak widzicie, rok 2016 zaskoczył nas pozytywnie wiele razy i mam nadzieję, że 2017 przyniesie nam jeszcze więcej! Wierzmy w to, że najbliższy czas da nam również spełnienie marzeń związanych z "Back to the Future". A co?! Niech ten rok dobrze zapisze się w naszej historii!

Michał Skrzypczak

Kreator stron internetowych - przetestuj