PODSUMOWANIE 2017 ROKU

Kolejny rok stał się przeszłością - dla niektórych wartą wspomnień, a dla innych czymś co woleliby zostawić w niepamięci. A jak minęło ostatnich 12 miesięcy dla miłośników "Back to the Future"? Mimo, iż od premiery naszego ukochanego filmu upłynęły 32 lata, to wokół tego tytułu nadal dzieje się wiele. I choć nie są to "Gwiezdne Wojny", czy nawet "Park Jurajski", których kolejne części powstają na naszych oczach, czym zyskują nowych fanów i nie dają o sobie zapomnieć, to i tak marka z logo o płomienistych barwach żyje i ma się całkiem dobrze... ośmielę się nawet stwierdzić, że coraz lepiej! Nawiązania do trylogii Zemeckisa pojawiają się w coraz większej ilości filmów i seriali, co działa na korzyść, gdyż młodsze pokolenia mają szansę poznać to co kultowe, zaś my, fani, mamy radochę, że nasz ulubiony tytuł jest ciągle przypominany. Co związanego z "Powrotem do przyszłości" oraz wszystkiego co z nim związane, wydarzyło się w roku 2017? Powspominajmy!

26 lutego

Podczas gali rozdania Oskarów 2017, przed ogłoszeniem zwycięzcy w kategorii MONTAŻ, na scenę wjechał DeLoreanWehikuł Czasu, z ktorego wysiedli Michael J. Fox i Seth Rogen. Ten drugi miał na nogach buty Nike Mag z automatycznymi sznurowadłami. 

18 marca

Zmarł Chuck Berry - jeden z najwybitniejszych pionierów rock'n'rolla. Twórca m.in. piosenki "Johnny B. Good", którą w "Powrocie do Przyszłości" wykonywał na scenie Marty McFly. 

maj

Zdjęcie Poloneza przerobionego na wehikuł czasu (tzw. Poloreana lub DeLorjanusza) na potrzeby reklamy jednego z banków, obiega internet na całym świecie i staje się popularny szczególnie w kręgach fanów trylogii "Back to the Future". 

4 czerwca

Zlot polskich fanów trylogii "Powrót do przyszłości", podczas pierwszej edycji Warsaw Comic Con. 

23-25 czerwca

Na Supanova Pop Culture Expo w Perth, po raz pierwszy pojawił się duet: Christopher Lloyd i Tom Wilson. Obaj panowie w ciągu całego troku 2017 odwiedzili kilka konentów, na których pozowali do zdjęć z fanami, rozdawali autografy oraz odpowiadali na pytania. 

30 czerwca

Do sprzedaży trafił długo oczekiwany przez fanów model DeLoreana z drugiej części trylogii "Back to the Future" w skali 1:24 w wersji hover mode od firmy Welly. 

20 lipca

Na San Diego Comic Conie po raz pierwszy zaprezentowano nowe figurki Doktorka i Marty'ego z części drugiej, w skali 1:8 od firmy Hot Toys. 

22 lipca

Wypuszczono pierwszy zwiastun nowego filmu Stevena Spielberga "Ready Player One". Fanów "Powrotu do przyszłości" najbardziej ucieszył DeLorean Wehikuł Czasu, który w trailerze został pokazany, a którym będzie jeździł głowny bohater filmu. Muzykę do produkcji skomponował Alan Silvestri

Oficjalny zwiastun filmu "READY PLAYER ONE"

lipiec/sierpień

Znaczny wzrost liczby fanów trylogii "Powrót do przyszłości" na fejsbukowym fanpejdżu. 

21 października

Do sprzedaży trafiła reedycja butów Nike Vandal High Supreme "Doc Brown". Model ten nosił na nogach Doktor Emmett Brown w pierwszej części "Powrotu do przyszłości", m.in. w scenie pod Centrum Handlowym Bliźniacze Sosny. Z tej racji do nazwy reedycji dodano człon "Doc Brown". 

13 listopada

Michael J. Fox wraz z Bradem Paisley'em zagrał na gitarze piosenkę Johnny B. Goode, podczas spotkania Fundacji na rzecz badań nad chorobą Parkinsona. 

27 grudnia

Premiera nowej serii komiksów od IDW Publishing - "Tales from the Time Train", opowiadająca o przygodach rodziny Doktorka Browna, sprzed momentu pojawienia się w 1985 roku na torach w Hill Dale. 
"Powrót do przyszłości" - wiecznie żywy! Miejmy nadzieję, że nowy rok, przyniesie nam jeszcze więcej. Nadal marzymy i czekamy na kolejne powroty Christophera Lloyda do roli Doktorka, a także Michaela J. Foxa do postaci Marty'ego. Kto wie, co się może zdarzyć?... W sumie Doktorek Brown może wiedzieć... ale nie powie, gdyż wiedza o przyszłości jest niebezpieczna! Tak czy siak, życzę wszystkim Wam i sobie, byśmy niejednokrotnie byli świadkami niezwykłych wydarzeń związanych z naszą ukochaną trylogią! Uśmiechajcie się i spełniajcie marzenia - również i głównie te odnoszące się do "Back to the Future"!

Michał Skrzypczak
1 stycznia 2018 r.

Kreator stron internetowych - przetestuj