PODSUMOWANIE 2018 ROKU

Jak ten czas leci... Tylko co podsumowywaliśmy rok 2017, a tu już... Ale dzięki Bogu jest co podsumowywać! To właśnie uwielbiam w prowadzeniu fanklubu! Cały czas jest o czym pisać, czym się ekscytować, o czym rozmawiać. Społeczność fanów "Powrotu do przyszłości" z roku na rok coraz bardziej się rozrasta, a twórcy trylogii i aktorzy, co raz dostarczają nam nowych tematów do dyskusji. "Back to the Future" nie daje o sobie zapomnieć, a i świat wcale o tym tytule zapominać nie chce. W kinie, w telewizji, w reklamie, cały czas wraca się do kultowych motywów z ponadczasowej serii Zemeckisa. Przypomnijmy sobie zatem najważniejsze wydarzenia spod szyldu "Back to the Future", które miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

2 lutego

Rysownik Yuusuke Murata, odpowiedzialny m.in. za ilustracje do One-Punch Mana, zapowiedział mangę, która opierać się miała na trylogii "Powrót do przyszłości". Wśród znanych wszystkim fanom historii, pojawić się miały nowe, dotąd nieznane. Pierwszy tom zadebiutować miał 20 kwietnia. Tak się nie stało, a we wrześniu pracę nad mangą anulowano.

4 lutego

Podczas rozgrywek Super Bowl debiutuje nowa reklama PEPSI, w której pojawia się DeLorean wehikuł czasu i Pepsi Perfect. 

Kadr z reklamy PEPSI

14 lutego

Opublikowano oficjalny plakat filmu "Ready Player One", na którym widnieje również DeLorean wehikuł czasu.

8 marca

Zmarł Mark Gale - ojciec scenarzysty Boba Gale'a, który był jedną z inspiracji do napisania scenariusza "Powrotu do przyszłości".

11 marca

Światowa premiera filmu Stevena Spielberga, "Ready Player One", w którym pojawiło się mnóstwo nawiązań do "Powrotu do przyszłości". W Polsce film zadebiutował prawie miesiąc później - 6 kwietnia. Na hollywoodzkiej premierze jednym z gości był aktor Christopher Lloyd.

14 kwietnia

Piosenkarz Huey Lewis - frontman zespołu The News, twórca piosenek "Back in Time" i "The Power of Love" odwołał swoją trasę koncertową z powodu uszkodzenia słuchu.

24 kwietnia

Premiera książki "Powrót do przyszłości" dla dzieci, autorstwa Kim Smith.

27 kwietnia

Na Calgary Expo pojawiają się Christopher Lloyd, Tom Wilson i Lea Thompson. Michael J. Fox z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału w wydarzeniu.

20 maja

Na festiwalu fantastyki Pyrkon w Poznaniu, odbywa się prelekcja pt.: "Back to the Future 4 - sen czy rzeczywistość?"

9 czerwca

W dzień urodzin Michaela J. Foxa, ktoś podszywając się pod niego, informuje społeczność fanów, iż powstaje czwarta część "Powrotu do przyszłości". Choć sam fanpejdż jak i post od początku wyglądały na nieprawdziwe, wiele osób nabrało się na to, a w mediach huczało na ten temat. 

18 czerwca

Pierwsze doniesienia i zdjęcia z planu reklamy Fiata 500 kręconej w Turynie - Christopher Lloyd wraca do roli Doktorka! 

2 lipca

Jeden z oryginalnych butów Nike Mag używanych na planie drugiej części "Powrotu do przyszłości" zostaje wylicytowany na aukcji za 92,100$!

3 lipca

W kinie MUZA w Poznaniu, odbywa się specjalny pokaz filmu "Powrót do przyszłości" z okazji 33. rocznicy premiery. Przy okazji odbywa się prelekcja i mini-zlot fanów.

11 sierpnia

W końcu dochodzi do spotkania "wielkiej czwórki" - Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Tom Wilson i Lea Thompson pojawiają się na Fan Expo w Bostonie, zaś 3 tygodnie później na Fan Expo w Toronto.

27 sierpnia

Premiera nowej reklamy Fiata 500, w której oprócz muzyki z "Powrotu do przyszłości" i kilku innych nawiązań, pojawia się Christopher Lloyd jako Doc Brown! 

6-9 września

W Stanach Zjednoczonych w Kalifornii, odbywa się event BACK TO 1885 zorganizowany przez małżeństwo Hollerów. Na wydarzeniu pojawili się m.in. aktorzy - Jeffrey Weissman i Marvin J. McIntyre oraz operator, autor zdjęć do trylogii "Powrót do przyszłości", Dean Cundey. 

20 listopada

Michael J. Fox i Christopher Lloyd spotykają się na imprezie charytatywnej fundacji na rzecz badań nad chorobą Parkinsona. Fani dostają wspaniałe zdjęcie genialnego duetu aktorskiego, dwójki przyjaciół w czasie. 

listopad

Na zlecenie The Hollywood Reporter, przeprowadzono wśród Amerykanów ankietę, w której zapytano o to jaki kultowy film chcieliby zobaczyć w nowej odsłonie. Zwycięskim tytułem okazał się "Powrót do przyszłości". 
Ostatnie chwile roku 2018 - wspaniałego dla fanów "Back to the Future" z Polski i całego świata. Jak co roku, mam wielką nadzieję, iż kolejne 12 miesięcy przyniesie nam jeszcze więcej niespodzianek związanych z naszą ukochaną trylogią. Czekamy na kolejne reklamy i filmiki, w których aktorzy powrócą do swoich kultowych ról, czekamy na kolejne wielkie eventy fanów, na nowe publikacje i niezwykłe spotkania. Korzystając z okazji życzę Wam, aby rok 2019 przyniósł Wam jak najwięcej powodów do radości i szczęścia. Niech zdrowie i dobry humor nigdy Was nie opuszczają. Wszystkiego co najpiękniejsze! Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia w przyszłości!

Michał Skrzypczak 30 grudnia 2018 r.

Czy subskrybujesz nasz kanał na YouTube?

Kreator stron internetowych - przetestuj