"POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI" JAKO MANGA!

Nowy, 2018 rok nie zdążył się jeszcze dobrze rozpędzić, a już wiemy, iż w kwestii powrotów "Back to the Future" nie będzie odstawał od ubiegłych, a kto wie, może i je przerośnie. Niewątpliwie, póki co, najciekawszym wydarzeniem, dzięki któremu "Powrót do przyszłości" da o sobie przypomnieć, będzie premiera filmu "Ready Player One" w reżyserii Stevena Spielberga. Zwiastuny w niezwykle widowiskowy sposób, przedstawiły nam pojazd głównego bohatera, czyli DeLoreana Wehikuł Czasu. 
Co ciekawe, w Japonii, właśnie podczas imprezy promującej najnowsze widowisko Spielberga rysownik Yusuke Murata (twórca m.in. ilustracji do One-Punch Mana), zapowiedział stworzenie mangi, opartej na trylogii "Powrót do przyszłości"! 
Jako doradca i strażnik wszelakiej poprawności względem "Powrotu do przyszłości" pracował będzie sam Bob Gale - scenarzysta trylogii! Dosyć ważną i ciekawą kwestią jest fakt, iż nowa manga zawierać będzie zarówno znane wszystkim fanom historie, jak i zupełnie nowe wątki, nieprzedstawione w filmach. Możemy być jednak spokojni, kiedy wiemy, że Gale będzie nad wszystkim czuwał. 
Nie jest to również pierwsze zetknięcie się Yusuke Muraty z "Powrotem do przyszłości". W ubiegłym roku, narysował on okładkę do japońskiego wydania zbiorczego pierwszej serii komiksów od IDW Publishing - "Untold Tales & Alternate Timelines", oraz napisał krótką notatkę dla czyletników, zachęcając by zapoznali się z tą franczyzą. Premiera pierwszego tomu nowej "baktudefjuczerowej" mangi zapowiedziana jest na 20 kwietnia 2018 roku!
.

Rysunki wykonane przez Yusuke Muratę

.
Ja czekam z niecierpliwością - ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Miejmy nadzieję, że nowa manga przyczyni się do popularyzacji trylogii Zemeckisa wśród młodej widowni, a nam przyniesie radochę i nowe historie zapierające dech w piersiach. Trzymajmy kciuki za Muratę, Gale'a i czekajmy... w sensie nie bezczynnie! Róbmy coś, działajmy - dla dobra naszej Przyszłości ;) 

Michał Skrzypczak
2 lutego 2018 r.

Kreator stron internetowych - przetestuj