MUSICAL "POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI"

Przygotujcie się! Nastawcie zegarki i czekajcie! Będziemy mieli kolejny powrót „Powrotu do Przyszłości”!
Rok temu głośno było o jakobym powstawaniu musicalu na motywach filmu "Back to the Future". Teraz jest to już pewne! Wczoraj oficjalnie potwierdzono powstawanie spektaklu. W 2004 roku na DeLorean Car Show, pojawił się gościnnie Bob Gale, który został zasypany przez widownię wieloma pytaniami dotyczącymi kontynuacji „Powrotu…”. Odpowiedział, że czwarta części nigdy nie powstanie, ale nie wyklucza spin-offów. Zażartował wtedy, że być może kiedyś stworzą coś w stylu Broadway’owskiego musicalu. Nikt nie spodziewał się, że jego słowa sprawdzą się 10 lat później. 
Od kilku lat pojawiały się w internecie plotki na temat musicalu, który ma pradopodobnie być oparty na słynnej trylogii Zemeckisa. Nikt specjalnie w to nie wierzył, choć dla fanów BTTF był to promyk nadziei, że zobaczą COŚ jeszcze. Po wczorajszym potwierdzeniu realizacji planów, Bob Gale powiedział, że od 10 lat wraz z Robertem Zemeckisem przymierzali się do stworzenia spektaklu, lecz za bardzo się na tym nie znali. Teraz kiedy zebrali ekipę ludzi, którzy znają się na rzeczy, zamierzają przenieść „Powrót do Przyszłości” na deski teatru jak najlepiej. Chcą aby dzieło oddawało klimat oryginalnej historii. Ma w tym pomóc m.in. muzyka z filmu, którą mają zamiar wykorzystać. 
Wspaniałą informacją jest to, że nad projektem pracują ludzie, którzy tworzyli kultową trylogię. Są to: reżyser filmu Robert Zemeckis, scenarzysta Bob Gale i producent
Steven Spielberg. Komponowaniem muzyki zajmie się sam Alan Silvestri, a teksty
do niej ułoży Glen Ballard. Usłyszymy także „The Power of Love” Huey’a Lewisa oraz „Johnny B. Good” Chucka Berry’ego. Kto zagra główne role? Tego jeszcze nie wiadomo.
„Powrót do przyszłości” na deski teatru pomoże przenieść reżyser teatralny Jamie Lloyd. Miał on 5 lat, kiedy "Back to the Future" wszedł na ekrany kin. Teraz z wielkim entuzjazmem i głową pełną pomysłów pomaga odświeżyć historię Marty’ego McFly i pokazać ją na nowy sposób. Jak stwierdził Robert Zemeckis- musical będzie najlepszym sposobem na uhonorowanie 30-tej rocznicy powstania BTTF. Jego premiera planowana jest na następny rok i ma być wystawiona na Broadwayu. 

Michał Skrzypczak

Kreator stron internetowych - przetestuj