POWSTANIE MUSICAL "POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI"! PREMIERA W 2020 ROKU!

W piątek 17 maja, świat obiegła wieść, która sprawiła, że fani "Back to the Future" stanęli na równe nogi. Oto długooczekiwany i obiecywany musical na podstawie filmu Roberta Zemeckisa, w końcu został zatwierdzony! Premiera odbędzie się w czwartek 20 lutego 2020 roku w Manchester Opera House! Sprzedaż biletów rozpocznie się 24 maja 2019 roku.
Przypomnijmy, iż pomysł musicalu pojawił się już wiele lat temu. W 2004 roku podczas DeLorean Car Show, Bob Gale został zapytany o kontynuację trylogii, na co ten odpowiedział, że czwarta części nigdy nie powstanie, ale nie wyklucza spin-offów. Zażartował też, że być może kiedyś stworzą coś w stylu Broadway’owskiego musicalu. Nikt wtedy nie przypuszczał, że żart w przyszłości stanie się prawdą.
Po raz kolejny głośno o musicalu zrobiło się 10 lat później, w 2014 roku, kiedy ogłoszono, że powstanie on z okazji zbliżających się 30-tych urodzin pierwszej części "Powrotu do przyszłości". Premiera planowana była na 2015 rok. Wybrano już nawet reżysera i autora tekstów, a w pracę włączyli się Robert Zemeckis, Bob Gale, Alan Silvestri, a nawet sam Steven Spielberg. Jakiś czas później, premierę odwołano, a projekt "anulowano". Nikt nie spodziewał się, że temat jeszcze powróci...

Teaser musicalu "Back to the Future"

Na początku tego roku, odbyło się "tajemnicze spotkanie" Zemeckisa, Gale'a i Silvestriego z udziałem niewielkiej grupki fanów. Nie mogli oni zdradzić za wiele, gdyż Bob Gale, prosił ich o poufność. Dowiedzieliśmy się tylko tyle, że twórcy szukują prawdziwą bombę i niespodziankę dla miłośników trylogii. Z tego powodu fani zaczęli spekulować. Czyżby chodziło o czwartą część? A może spin-off? Serial animowany? Czy jednak musical? Wszyscy czekali ze zniecierpliwieniem. Aż do 17 maja, kiedy wszystko stało się jasne!
Bob Gale przyznał, iż od wielu lat planował wraz z Robertem Zemeckisem przenieść "Powrót do przyszłości" na deski teatru, jednak nie potrafili tego zrobić. W ciągu ostatnich lat szukali ludzi, którzy mogliby im w tym pomóc. W końcu się udało! Dodał, że czekali na odpowiedni moment, a teraz właśnie nadszedł czas, by projekt zrealizować.
"Nasza obsada jest znakomita, piosenki są fantastyczne, a reżyser John Rando wykonuje niesamowitą pracę, sprawiając, że przedstawienie naprawdę oddaje magię filmu. Jesteśmy podekscytowani, że możemy opowiedzieć naszą historię na zupełnie nowy sposób i jesteśmy pewni, że fani "Powrotu do przyszłości" na całym świecie podzielą z nami nasz entuzjazm. Cytując Marty'ego McFly'ego, „Wasze dzieci będą to uwielbiały". Naprawdę nie ma lepszego sposobu na uczczenie 35. rocznicy filmu i cieszymy się, że "Przyszłość" powraca!" - powiedział Bob Gale.
Również członkowie oryginalnej obsady są podekscytowani nową wersją muzyczną filmu. Christopher Lloyd, który w trylogii wcielał się w postać Doktora Emmetta Browna, powiedział: 
„Odkąd Bob Gale powiedział mi o tym, z niecierpliwością wyczekuję tego, w szczególności zastanawiając się, jak to będzie usłyszeć, śpiewającego Doca Browna. Naprawdę nie mogę się doczekać premiery w Manchesterze, gdzie doświadczymy naszego wspaniałego filmu jako musicalu. Szkoda tylko, że nie mam prawdziwego wehikułu czasu, dzięki któremu mógłbym zobaczyć to już nawet jutro!”

Olly Dobson, który wcieli się w Marty'ego McFly

Reżyserią spektaklu zajmie się John Rando. Teksty piosenek napisze Glen Ballard, który już kilka razy współpracował z Alanem Silvestrim. Rolę Marty'ego McFly odegra aktor Olly Dobson. Pozostali członkowie obsady, nie zostali jeszcze ogłoszeni. 
Jeśli chcecie być na bieżąco z musicalem, poniżej znajdziecie linki do mediów społecznościowych:
Strona internetowa: www.backtothefuturemusical.com
Twitter: @BTTFmusical
Instagram: @BTTFmusical

Michał Skrzypczak19.05.2019 r.

Kreator stron internetowych - przetestuj