OCZAMI ŚWIADKA - SECRET CINEMA: BACK TO THE FUTURE - CZĘŚĆ 1

Zaczęło się od kupna biletów które w pierwszy dzień sprzedaży niestety nie były dostępne z powodu przeciążenia systemu, ale na drugi dzień większość jak nie wszystkie zostały sprzedane. Według danych z Secret Cinema został pobity rekord świata w sprzedaży biletów, których 42000 poszły w 4 godziny z tego 34000 w pierwsze 20 minut, więc warto było oczekiwać i szybko klikać. Bilet kosztował 53.50 funty, do tego oczywiście doszły wydatki w samym mieście na jedzenie i inne atrakcje, ale jak później opowiem to nic, za to co Secret Cinema pokazało.
Jak to z Secret Cinema bywa wszystko otoczone było tajemnicą, nie tylko miejsce, chociaż wszyscy przewidywali park olimpijski z racji ogromu miejsca, ale także warunki wstępu. Secret Cinema od samego początku stworzyło spektakl wysyłając specjalnie zaprojektowane emaile na lata 50 wysyłane z biura burmistrza Hill Valley aż do specjalnej strony http://www.hillvalleycalifornia.com/ gdzie można było otrzymać swoje nowe imię, zawód, a także zadania do wykonania oraz miejsce spotkania. Wszystko pięknie lecz niestety nie obyło się bez kilku problemów organizacyjnych gdzie Secret Cinema anulowało premierowy spektakl kilka godzin przed otwarciem z osobami z mediów czasami z odległych krańców globu. Anulowany został także pierwszy tydzień spektaklów. Ludzie także narzekali na długie kolejki na samo wejście, po jedzenie no i oczywiście że wszystko za drogie z czym niestety się zgadzam, ale tak szczerze takie coś robi się raz w życiu i warto.
Pierwszy pokaz odbył się w Czwartek 31 lipca 2014 roku, a ja bilety miałem na ten piątek, godzina otwarcia 5:30 po południu. Miejsce spotkania to Hackney Wick niedaleko parku olimpijskiego i już w pociągu było widać ludzi przebranych w lata 50. a także mnóstwo wiadomości na tweeterze oraz zdjęcia. Na miejscu stacja kolejowa była pełna ludzi z lat 50, ze wspaniała atmosferą. Organizatorzy zadbali o to aby wszyscy wiedzieli dokąd iść jako że do Secret Hill Valley szło się około 10 minut.
Później wejście, oddanie telefonów... o przepraszam urządzeń telekomunikacyjnych jak się nazywają w 1955, w czymś w rodzaju stodoły przed wejściem do farmy Otis Peabody i samego Hill Valley.
... o reszcie z detalami opowiem później jako ze nie chce popsuć innym zabawy. Pomimo kilku problemów Secret Cinema nie zawiodło, zrobili niesamowity spektakl, coś więcej niż spektakl, 1955 Hill Valley zostało odtworzone a widownia stała się "Hill Valeyjczykami" na ten wieczór tworząc jedyne w swoim rodzaju miasto. Zatrudnieni profesjonalni aktorzy
odgrywali swoje role idealnie, nie znając pojęć telefonu komórkowego czy
karty kredytowej. Independent nazwał to "Sometimes the immersive experience was so good that it blurred the line between fiction and reality".

Pozdrawiam z przyszłości i do następnego razu!
Adam Grzesiczak

Kreator stron internetowych - przetestuj