"POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI"                               NA WARSAW COMIC CON 2017!

Pierwszy w Polsce Comic Con zbliża się wielkimi krokami! Mamy zaszczyt i radość poinformować Was, że my również włączyliśmy się niejako w organizację tego wydarzenia. Wyszliśmy z pomysłem, który został w pełni zaakceptowany i przyjęty niezwykle pozytywnie. Kochani! Bardzo się cieszę, że mogę Wam przekazać tak wspaniałą nowinę. Otóż w niedzielę, 4 czerwca, na Warsaw Comic Con, odbędzie się Zlot Fanów "Back to the Future"! Całość rozpocznie się o godzinie 10:00, a zakończy o 16:00!
To już kolejna okazja, by wszyscy polscy miłośnicy kultowej trylogii Zemeckisa, spotkali się w jednym miejscu, aby wspólnie celebrować i manifestować swoje uwielbienie do tej franczyzy. Dostaniemy na własny użytek salę, zaopatrzoną m.in. w projektor i ekran. Oj będzie ciekawie! Program przedstawiony głównym organizatorom konwentu, został zaakceptowany i podany do informacji publicznej. My zamieszczamy Wam go tutaj z nieco bardziej szczegółowym objaśnieniem poszczególnych punktów. Mamy nadzieję, że to co przygotowaliśmy, przypadnie Wam do gustu, zainteresuje i zachęci do przybycia na nasz zlot! 

PROGRAM ZLOTU

10:00 - Rozpoczęcie, powitanie, prelekcja
11:00 - Gość specjalny - Tomasz Wielemborek. Superfan. Wspomnienia z amerykańskiego zlotu We're Going Back 2015
12:00 - Baktudefjuczerowe 1 z 10 - KONKURS
12:30 - Pogadanki, wspólne zdjęcia, zabawy integracyjne
13:30 - Projekcja filmu dokumentalnego "Back in Time"
15:00 - Panel dyskusyjny o kontynuacjach trylogii i jej przyszłości
16:00 - Zakończenie zlotu i przemarsz do DeLoreana (pamiątkowe rodzinne zdjęcie)

Rozpoczęcie, powitanie, prelekcja - choć start wpisany jest na godzinę 10:00, my rozpoczniemy zlot o 10:04! Z energią równą 1.21 gigawata otworzymy nasze spotkanie! Po wielu ciepłych słowach powitania, odbędzie się prelekcja na temat podróży w czasie i alteratywnych rzeczywistości, poprowadzona przez Piotra Knapika. 
Tomasz Wielemborek - polski fan trylogii "Powrót do Przyszłości" od roku 1985. Zakochany w tej serii od pierwszego obejrzenia. W swoim życiu, wielokrotnie miał okazję odwiedzać miejsca, w których kręcone były ukochane filmy, a także spotykać aktorów i członków ekipy odpowiedzialnej za powstanie "Back to the Future". Uścisnął dłoń m.in. Michaela J. Foxa, Christophera Lloyda czy Boba Gale'a. Zna się z małżeństwem Hollerów, którzy DeLoreanem, własnoręcznie przerobionym na wehikuł czasu, przemierzają cały świat, a szczególnie USA, zbierając pieniądze na Fundację Michaela J. Foxa. Jesienią ubiegłego roku, odwiedzili również Polskę. Pan Tomasz uczestniczył w oficjalnych obchodach 30. rocznicy "Powrotu do Przyszłości" w Stanach Zjednoczonych. O tym co tam widział i kogo spotkał, opowie nam, ilustrując zdjęciami z wydarzenia.    Będzie możliwość zadawania mu pytań.

Pan Tomasz Wielemborek podczas Wizard World Comic Con w Chicago z aktorami, których chyba nie muszę przedstawiać :)

Baktudefjuczerowe 1 z 10 - jak się domyślacie, sprawdzian wiedzy na temat uniwersum "Back to the Future". Zaznaczam UNIWERSUM. Czyli nie tylko filmy, ale i delikatnie zahaczymy o serial animowany, grę oraz komiksy. Dziesięciu śmiałków będzie walczyło o główną nagrodę... jeszcze nie wiem jaką, ale będzie to coś odlotowego! Tadeusz Sznuk niestety nie zawita, gdyż akurat ma inne plany, jednak forma telewizyjnego programu, zostanie zachowana.

Pogadanki, wspólne zdjęcia i zabawy integracyjne - luźne pogawędki, nawiązywanie nowych znajomości, selfiaczki... no bo w końcu jesteśmy ludźmi kochającymi jedną i tę samą trylogię! Choć każdy z nas jest inny, na zlocie spotkamy się jako miłośnicy "Powrotu do Przyszłości"! Poznajmy się! Dowiedzmy się kim jesteśmy. Pooglądajmy siebie nawzajem, a kto wie, może nawiążą się bliższe znajomości na lata... a może nawet miłości!
Projekcja filmu dokumentalnego "Back in Time" - film stworzony dzięki fanom i głównie dla fanów. Ciekawe wywiady z aktorami i twórcami "Powrotu do Przyszłości", a także wieloma innymi osobami - głównie miłośnikami trylogii, którzy część swojego życia poświęcili właśnie ukochanej serii. Rozmowy o tym, jak przez 30 lat, "Back to the Future" stało się ikoną kultury.
Zakończenie zlotu i przemarsz do DeLoreana (pamiątkowe, rodzinne zdjęcie) - wszystko co dobre, szybko się kończy. Miejmy nadzieję, że w tym momencie zlotu, wszyscy będziemy uśmiechnięci i zadowoleni, a z drugiej strony smutni, że to już koniec. Całą bandą pomaszerujemy do DeLoreana (o którym więcej wspomnę za chwilę), gdzie pokażemy innym uczestnikom Warsaw Comic Con, siłę naszego fandomu! Zrobimy tam wspólne, grupowe zdjęcie, aby przyszłe pokolenia miały dowód, że tak wspaniałe spotkania miały miejsce! A co tam! Niech to będzie jedno z najsłynniejszych zdjęć, rozsyłanych i lajkowanych na zagranicznych grupach i stronach zrzeszających fanów "Back to the Future" z całego świata!
Na Warsaw Comic Con, jedną z atrakcji, będzie wystawa samochodów filmowych. Wśród nich znajdziemy m.in. DeLoreana, który już na tegorocznym Pyrkonie reklamował warszawski konwent. Tak, to ten nasz wspaniały, jedyny w swoim rodzaju i jedyny taki na świecie wehikuł czasu! Zdjęcie przy nim, będzie obowiązkowym punktem programu. Dodatkowo, przez 4 dni imprezy, będziemy starali się spędzać większość czasu właśnie przy DeLo, gdzie będzie można nas spotkać i porozmawiać. Jeśli chcecie umówić się z nami na konkretną godzinę, śmiało! Piszcie w wiadomościach prywatnych.
Tak więc czas wyciągnąć swoje pomarańczowe czy czerwone kamizelki z szafy i powoli szykować się na przekraczające barierę czasu wydarzenie! Cudnie będzie, jeśli przyjdziecie na zlot w cosplayu z "Powrotu do Przyszłości". Jest jeszcze trochę czasu, także można ostatecznie coś prostego wykombinować. Natomiast jeśli ktoś nie lubi przebieranek lub nie ma za bardzo czasu, by przygotować kostium, a posiada jakąkolwiek koszulkę z motywem nawiązującym do "Back to the Future" - też będzie wspaniale jeśli się w nią ubierze. Kochani! To właśnie my - ja, Ty, Wy, tworzymy historię polskiego fandomu "Powrotu do Przyszłości". Sprawmy, by ten zlot był niezapomniany i wspominany jeszcze długo potem. Także jeśli jeszcze się wahacie czy przybyć, obejrzyjcie trylogię, westchnijcie i podejmijcie słuszną decyzję! Niech będzie nas jak najwięcej! Tak więc synchronizujcie zegarki! Widzimy się na Warsaw Comic Con! Do zobaczenia w przyszłości!

Michał Skrzypczak
20 maja 2017 r.

Kreator stron internetowych - przetestuj