ZABAWKOWE NOWOŚCI "BACK TO THE FUTURE"                    PODSUMOWANIE FAIR TOYS NEW YORK 2020

W dniach 22-25 lutego, w Nowym Jorku odbyły się coroczne targi zabawek. Impreza ta skupia największych producentów zabawek na świecie, którzy prezentują swoje najnowsze towary. Szacuje się, że każdego roku na wystawach, uzestnicy mogą oglądać nawet 100 000 różnych gier i zabawek. Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowo ciekawa dla fanów "Powrotu do przyszłości". Dostaliśmy prawdziwy wysyp nowości, a wszystko to sygnowane logiem 35-lecia pierwszej części naszej ukochanej trylogii, które zbliża się wielkimi krokami. Poniżej przedstawię Wam wszystkie nowości zabawkowe związane z "Back to the Future", które zostały zaprezentowane na Fair Toys. Premiera prawie wszystkich tych produktów, w okolicach lipca.

Funko POP

Figurki Funko POP, to niewątpliwy fenomen ostatnich lat. Można je kochać lub nienawidzić, lecz przyznać trzeba, iż ludziki z wielkimi głowami osiągnęły niebywałą popularność wśród miłośników szeroko pojętej popkultury. Choć niektóre filmowe serie mogą pochwalić się nawet kilkudziesięcioma figurkami, tak tych z "Powrotu do przyszłości" jeszcze do niedawna było dosłownie kilka. Dlatego wielu fanów ucieszyło się, gdy wyciekła lista nowych figurek z "Back to the Future", a kompletnie oszaleli kiedy opublikowano ich wygląd. Dostaniemy 9 nowych figurek, z czego jedną z nich w zestawie. Będą to:

- Doktor Emmett Brown z 1955 roku w zestawie z wieżą zegarową
- Doktor Emmett Brown z 1955 w hełmie czytającym myśli
- Doktor Emmett Brown w kostiumie z 2015 roku
- Marty McFly z 1985 roku w pomarańczowej kamizelce
- Marty McFly z 1985 roku w jeansowej kurtce i w okularach
- Marty McFly z 1955 roku
- Marty McFly w kostiumie z 2015 roku
- Biff Tannen z 1955 roku
- pies Einstein z zegarkiem na szyji

Na zdjęciu widoczna jest figurka Funko POP psa Einsteina, która nie została zaprezentowana na oficjalnych planszach


Gry planszowe FUNKO

FUNKO, oprócz nowych figurek, zaprezentowało też dwie gry planszowe. Pierwsza z nich, to typowa planszówka, w której gracze muszą współpracować, aby przejść wszystkie zadania. Druga zaś, będzie należała do serii gier strategicznych "Funkoverse" i zawierać będzie dwie figurki w typowej stylistyce figurek POP.

Back to the Future: Back in Time

To planszowa gra kooperacyjna dla 2-4 graczy, w której uczestnicy podróżując do przeszłości, wspólnymi siłami starają się ocalić przyszłość rodziny McFly. Wcielając się w postać Marty'ego McFly, Doktora Emmetta Browna, Jennifer Parker lub psa Einsteina, gracze będą musieli poznać rzeczywistość miasteczka Hill Valley z 1955 roku, aby pokonać Biffa i zeswatać ze sobą rodziców Marty'ego.
Tannen i jego kumple rozrabiają w miasteczku, George i Lorraine nie są parą, a DeLorean wehikuł czasu jest zepsuty. Aby przejść "Back to the Future: Back in Time", gracze muszą pokonać Biffa, zjednoczyć rodziców Marty'ego, naprawić DeLoreana i dojechać do wieży zegarowej dokładnie o godzinie 22:04 - w przeciwnym wypadku, zostajemy w przeszłości na zawsze. Jeśli gracze z powodzeniem wykonają wszystkie zadania, uratują przyszłość i wydostaną się z przeszłości, zostaną uznani za zwycięzców.

Funkoverse Strategy Game

W grze strategicznej Funkoverse, gracz wciela się w swoje ulubione postaci - w tym przypadku będą to Marty McFly i Doktor Emmett Brown. Gracze mierzą się ze sobą w czterech różnych scenariuszach wykorzystując unikalne umiejętności swoich bohaterów.

Figurki NECA

NECA to jeden z największych producentów figurek na świecie. Ich produkty cechują się wysoką jakością, ale i dosyć przystępną ceną. Na Fair Toys w Nowym Jorku, zaprezentowano dwie figurki Marty'ego McFly z pierwszej części trylogii "Powrót do przyszłości" - w klasycznym ubiorze oraz w skafandrze radiacyjnym (Darth Vader z planety Vulcan) oraz ku wielkiej uciesze fanów, z serialu animowanego! Warto zaznaczyć, że do tej pory merch związany z "Back to the Future: The Animated Series" był bardzo ograniczony, a tutaj dostaliśmy naprawdę świetnie wyglądające figurki Marty'ego, Doktorka, Biffa, psa Einsteina oraz DeLoreana!

Figurki ReActions

ReAction Figures znane jest z produkcji figurek w stylu retro, nawiązujących do zabawek z lat 70-tych i 80-tych. Z okazji 35-lecia "Powrotu do przyszłości", dostaniemy 4 nowe figurki: Marty'ego McFly w kostiumie z 2015 roku, Griffa Tannena, Doktora Browna w kostiumie z 2015 roku oraz Biffa Tannena z alternatywnego roku 1985.

Playmobil

Na Fair Toys zaprezentowano wcześniej już zapowiadane zabawki "Back to the Future" od Playmobil. Główny zestaw będzie zawierał przede wszystkim DeLoreana wehikuł czasu, ale także figurki Doktorka, Marty'ego i psa Einsteina oraz dodatki jak skrzynka plutonu, czy deskorolka Marty'ego. Oddzielnie będzie można dokupić jeszcze dwie inne figurki - Doktora Browna i Marty'ego McFly z 1955 roku. Potwierdzone już, że owy zestaw dostaniemy także w Polsce.

Jada Toys

Kolekcję nowych DeLoreanów wehikułów czasu z wszystkich części trylogii, wyda także Jada Toys. Producent oferuje nam autka w skali 1:24 oraz 1:65. Choć modele od Jada Toys nie mają zbyt wielu detali, to jedną z ciekawszych funkcji jakie posiadają, są świecące elementy.

Pozostałe

Oprócz wyżej wymienionych zabawek i gadżetów, dostaniemy też różnego rodzaju pluszaki, breloki, plecaki, miniatury i figurki.

Michał Skrzypczak